Logo E-Fatura

Logo E-Fatura

Elogo Gelir İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği standartlara uygun olarak geliştirilen Logo e-Fatura çözümleri ile mevcut yazılımınız ne olursa olsun, faturalarınızın dolaşımını güvenle ve hızla gerçekleşmesini sağlar. Doğru ihtiyaç analizi ile işletme yapınıza en uygun e-Fatura uygulamasına Logo güvencesi ve tecrübesi ile kavuşabilirsiniz.

Faturaların elektronik belge olarak düzenlenmesi, elektronik ortamda iletilmesi ve yine elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilmesi hususunda getirilen yasal çerçeve doğrultusunda ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği standartlara uygun olarak geliştirilen Logo eFatura uygulaması, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip elektronik faturaları düzenleyebilmeyi ve elektronik ortamda iletilmesini olanaklı kılan bir uygulamadır.

Logo E-fatura Hakkında Bilgi Almak, Kontür Yükletmek, Başvuru ve Geçiş İşlemleri İçin :

Müşteri Temsilcisi444 43 19 yada 0216 375 03 68

E-mail: sales@alpbilge.com.tr

e-Fatura Nedir?

Standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmiş, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip yeni ve elektronik bir belge türüdür. Kanunen, yıllık cirosu belirlenen rakamın üzerinde olan mükelleflerin bir sonraki mali yıl kullanım zorunluluğu olmakla beraber istenirse gönüllü olarak da kullanılabilmektedir. e-Fatura uygulamasına geçmek için çevreye katkısından, sağladığı maliyet avantajlarına kadar pek çok nedeniniz var. Eğer kurumunuz e-Fatura kullanması zorunlu mükellefler listesinde yer alıyor ise ya da kağıt fatura kullanımının sebep olduğu operasyonel maliyetlerinizi azaltmak istiyorsanız sizler de e-Fatura uygulamasına geçiş yapabilirsiniz. Mevcut yazılımınız ne olursa olsun, işletme yapınıza en uygun ve güvenilir çözümler Logo’da.

Mevzuata uyumluluk  

e-Fatura çözümleri, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği standartlara uygun olarak UBL-TR standardında ve elektronik belge olarak düzenlenen faturaların, belirlenen veri aktarım protokolü aracılığı ile gönderen taraftan alıcı tarafa iletimini sağlıyor. Faturaların elektronik belge olarak düzenlenmesi, iletilmesi ve muhafaza ve ibraz edilmesine ilişkin yasal çerçeve doğrultusunda, e-Fatura ile düzenlenen faturalar, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip bulunuyor. Anonim, Limited, Gerçek ve Şahıs şirketi statüsünde bulunan mükellefler, e-Fatura uygulamasından yararlanabiliyor. 

Daha yüksek hız, daha düşük maliyet  

e-Fatura çözümleriyle faturalarını dijital ortama taşıyan işletmeler ödeme ve tahsilat süreçlerinde hız ve verimlilik artışı elde ediyor. Ayrıca kağıt faturaların basımı, gönderimi ve saklanması gibi işlemlerden kaynaklanan maliyetler de ortadan kalkıyor. 

Çevre dostu fatura süreçleri  

e-Fatura çözümleri, kağıt kullanımının sona ermesiyle sağlanan maliyet avantajına ek olarak çevre dostu bir uygulama da sunuyor. Faturaların elektronik ortama geçmesiyle birlikte işletmelerde kâğıt kullanımı azaltılıyor ve her yıl yüz binlerce ağacın kesilmesi önleniyor. 

logo efatura

e-Fatura Uygulaması Nasıl Çalışır?

e-Fatura sisteminde, sadece GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından belirlenmiş mükelleflere e-Fatura gönderilebilir ve bu kullanıcılardan e-Fatura alınabilir. Gönderilen e-Faturalar Gelir İdaresi Başkanlığı’nın bilgi sistemleri üzerinden alıcıya iletilmektedir

Gönderici Birim,

• e-Faturayı oluşturur, imzalar veya mali mühür ile onaylar, saklar, merkeze iletir.

• Merkez’den gelen uygulama ve sistem yanıtını alır, işler, imza veya mali mühür doğrulaması yapar, saklar.

Posta Kutusu Birimi,

• Merkez üzerinden gelen elektronik faturayı ve sistem yanıtını alır, imza veya mali mühür doğrulaması yapar, fatura ve sistem yanıtını işler ve saklar.

• Uygulama ve sistem yanıtını oluşturmaya imkân verir, imzalar veya mali mühür ile onaylar, saklar, merkeze iletir.

E-fatura Mobile Nedir?

Gerek Android gerekse iOS cihazlarda çalışabilen 2 ayrı uygulama ile e-Logo, e-Fatura ve e-Arşiv platformunda sağladığı hizmetlerin bir kısmını mobil platformlarda da sunuyor. Logo Özel Entegratörlüğü seçen kullanıcılar, e-Dönüşüm’ün doğal bir parçası olarak, e-Fatura bilgilerine mobil ortamdan da ulaşabiliyor. Akıllı telefonların kullanım oranı arttıkça yeni nesil kullanıcılar için mobil teknolojiler daha değerli hale geliyor. Kusursuz bir uygulama deneyimi sunma hedefiyle geliştirilen Logo e-Fatura Mobile, basit ve sade tasarımı, kullanışlı uygulama menüsü ile etkin zaman yönetimi ve yüksek verim sağlıyor.

e-Fatura Mobile Avantajları

  • Gelen e-Faturalarınızı listeleyebilir, görüntüleyebilir, kabul ve ret işlemlerini yapabilirsiniz.
  • Giden e-Faturalarınızı listeleyebilir, statülerini takip edebilirsiniz.
  • e-Arşiv raporlarınızı dönem ve durum bazında listeleyebilir, görüntüleyebilir, ya da e-Arşiv raporu oluşturup gönderim yapılabilirsiniz.
  • Kalan kontör miktarınızı ve hizmet bazında kontör kullanım detayınızı izleyebilirsiniz.

E-fatura Logo

Logo E-fatura Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak, Başvuru ve Geçiş İşlemleri İçin Bizi Arayınız:

Müşteri Temsilcisi: 444 43 19 - 0216 375 03 68
 
E-mail: sales@alpbilge.com.tr

Alp Bilgi Yazılım Bilgisayar Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri

logo efatura, logo efatura destek, logo e-fatura fiyat, demo, destek, eğitim, danışmanlık

Logo Efatura Nedir , E-fatura Geçişi - E-fatura ENtegratör Başvuru - Kontür - Entegrasyon - Destek