info@alpbilge.com.tr
444 43 19

Logo BordroPlus 4.57.00.00 Sürümü Çıktı

Logo BordroPlus 4.57.00.00 Sürümü Çıktı

Logo BordroPlus ürünü için 4.57.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitesinden erişebilirsiniz.

Sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

BordroPlus 4.57.00.00 Sürüm Notları;

 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

WINHR-18342

Bordro Plus

Sicil Yönetimi
  Tanımlar - Sicil Kartları

Sicil Kartında Atamalarda Tutulan Alanlar İçin Düzeltme Seçeneği Çalışmıyor.

Sicil Kartında atamalarda tutulan alanlar için düzeltme seçeneği çalışmıyordu, çalışması sağlandı.

2

WINHR-18118

Bordro Plus

Bordro
  Kayıtlar - Puantör Kayıtları

Türk Hava Kurumu ile Sivil Havacılıkta Görevli Pilotlar ve Sertifikalandırılmış Personele Yapılan Aylık Ücret Ödemelerinin %70'inin Gelir Vergisinden İstisna Edilmesi İle İlgili Çalışma Yapılmalı.

Türk Hava Kurumu ile Sivil Havacılıkta görevli pilotlar ve sertifikalandırılmış personele yapılan aylık ücret ödemelerinin gelir vergisinden istisna edilmesi sağlandı.Bu kapsamda Sicil Kartı/Çalışma Bilgileri sekmesine "Uçuş Görevlisi" onay kutusu ve Kanun Parametreleri/Diğer sekmesine "Uçuş Gör.Gelir Vergisi İnd. Oranı (Yüzde)" alanı eklenmiştir.

3

WINHR-17955

Bordro Plus

Bordro
  Kayıtlar - Puantaj Kartları

Bordro Plus Ürününde İşsizlik Sigortası İşveren Payı Teşviki İle İlgili Çalışma Yapılmalıdır.

Bordro Plus ürünününde İşsizlik Sigortası İşveren Payı teşviğinin hesaplanması sağlandı. Bu kapsamda Bordro Parametrelerine "İşsizlik Sig. İşv. Teşvik Oranı" alanı ve Sicil Kartı/Bordro Bilgileri sekmesine "İşsizlik Sigortası İşveren Teşviği" onay kutusu eklendi.

4

WINHR-18192

Bordro Plus

Bordro
  Kayıtlar - Puantaj Kartları

%100 Ar-Ge Kapsamında Çalışan Sicile Ayni Yemek Yardımı ve Özel Sağlık Sigortası Verildiğinde Damga Vergisi İstisnası Olmasına Rağmen Damga Vergisi Hesaplanıyor.

%100 Ar-Ge kapsamında tam ay çalışan sicile ayni yemek yardımı ve özel sağlık sigortası verildiğinde parametreler Ar-ge damga vergisi istisnasına tabi olmasına rağmen damga vergisi hesaplanıyordu, düzeltildi.

5

WINHR-15999

Bordro Plus

Bordro
  Kayıtlar - Puantaj Kartları

Mesai Tanımlarında Takvim Günü Tipi Seçilmiş İse Puantaj Kartı İçinde BES Öndeğeri Uygulandığında Normal, HaftaTatili, Resmi Tatil,Ücretli İzin Gibi Mesai Parametrelerine Mesai Günü Hesaplıyor.

Mesai tanımlarında takvim günü tipi seçilmiş ise puantaj kartı içinde BES öndeğeri uygulandığında Normal, HaftaTatili, Resmi Tatil,Ücretli İzin gibi mesai parametrelerine mesai günü hesaplanıyordu, düzeltildi.

6

WINHR-18400

Bordro Plus

Yönetim Karar Destek
  Tanımlar - Rapor Üretici

Bordro Plus Ürününde Rapor Üretici Modülünden Herhangi Bir Rapor Tanımlanıp Test Butonuna Basıldığında Access Hatası Alınmaktadır.

Bordro Plus ürününde Rapor Üretici modülünden  herhangi bir rapor tanımlanıp Test butonuna basıldığında Access hatası alınıyordu, düzeltildi.

7

WINHR-17868

Bordro Plus

Bordro
  Kayıtlar - Puantaj Kartları

Fiili Hizmet Kapsamında Çalışan Personellere Fiili Kapsam Dışında Çocuk Yardımı Verildiğinde SGK MATRAHI (Fiili Hizmet) Hatalı Hesaplanıyor.

Fiili hizmet kapsamı dışında çocuk yardımı verildiğinde "SGK MATRAHI (Fiili Hizmet)" tutarından çocuk yardımı istisna tutarını düşüyordu, düzeltildi.

8

WINHR-17801

Bordro Plus

Bordro
  Sosyal Sigorta Bildirgeleri - Aylık Prim ve Hizmet Belgesi

31 Gün Çeken Ayda 1 Gün Eksik Çalışıldığında Aylık Prim ve Hizmet Belgesine Eksik Gün Nedeni Gelmemelidir.

31 gün çeken ayda 1 gün eksik çalışıldığında Aylık Prim ve Hizmet Belgesinesine eksik gün nedeni geliyordu, eksik gün nedeninin gelmemesi sağlandı.

9

WINHR-18148

Bordro Plus

Bordro
  Kayıtlar - Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Kayıtları

Bireysel Emeklilik Sistemindeki Yeni Düzenlemeye Göre Çalışanların 45 Yaş Tarih Kontrolü İle İlgili Düzenleme Yapılmalı.

Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Sistemine dahil edilecek personeller için yapılan 45 yaş kontrolünün yeni yönetmeliğe göre yapılması sağlandı.Bu kapsamda çalışanın sisteme dahil edilmesi gereken tarih 27.12.2018 tarihinden önce ise 01.01.2017 tarihi itibariyle 45 yaşını doldurup doldurmadığı, çalışanın sisteme dahil edilmesi gereken tarih 27.12.2018 tarihinden sonra ise sisteme dahil edileceği yılın ilk günü itibariyle 45 yaşını doldurup doldurulmadığı kontrol edilmektedir.

10

WINHR-15820

Bordro Plus

Sicil Yönetimi
  Kayıtlar - İşten Çıkış Kayıtları

SGK Devri Hayır Özelliğindeki Ek Ödeme İşten Ayrılış Bildirgesinde Ayrı Kolonda Listeleniyor.

SGK Devri Hayır seçili olan ek ödemelerin SGK İşten Ayrılış Bildirgesinde "Hak Edilen Ücret" alanında gösterilmesi sağlandı.

11

WINHR-18140

Bordro Plus

Bordro
  Sosyal Sigorta Bildirgeleri - Aylık Prim ve Hizmet Belgesi

Fiili Hizmet Kapsamında Çalışan Personele Fiili Kapsamında ve Kapsam Dışında Sgk Devri Evet / Hayır Olan Ek Ödemeler Verildiğinde Aylık Prim Hizmet Belgesinde Ücret ve İkramiye PEK Alanları Hatalı Listeleniyor.

Fiili Hizmet kapsamında çalışan personellere fiili hizmet kapsamında ve kapsam dışında ek ödeme verildiğinde Aylık Prim Hizmet belgesinde Ücret ve İkramiye PEK alanlarında ki tutarlar hatalı listeleniyordu, düzeltildi.

12

WINHR-18366

Bordro Plus

Bordro
  Kayıtlar - Puantaj Kartları

Ar-ge Kapsamında Çalışan Personele Net Özel Sigorta Verildiğinde Net İstihkak Hatalı Hesaplanıyor.

Ar-ge kapsamında çalışan personele net özel sigorta verildiğinde net istihkak hatalı hesaplanıyordu, düzeltildi.

 

<