info@alpbilge.com.tr
444 43 19

BordroPlus 4.58.00.00 Sürümü Çıktı

BordroPlus 4.58.00.00 Sürümü Çıktı

Değerli İş Ortaklarımız,

BordroPlus ürünü için 4.58.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitesinden erişebilirsiniz. Sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

Uyarılar:

Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.

4.58.00.00 Ara Sürüm Maddeleri

 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

WINHR-18509

Bordro Plus

Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri - Aylık Prim ve Hizmet Belgesi

Bordro Parametrelerinde Ar-ge Tam Çalışılmayan Aylarda Asgari Geçim İndirimi: Tamamı Düşülecek Seçilmiş ise ve Gelir Vergisi Tutarı Agi Tutarından Düşük ise Ar-ge Ücret Bildirim Raporunda Agi Ve Vergi Tutarı Hatalı Listeleniyor.

Bordro parametrelerinde Ar-ge Tam Çalışılmayan Aylarda Asgari Geçim İndirimi: Tamamı Düşülecek seçilmiş ise ve gelir vergisi tutarı asgari geçim indirim tutarından düşük ise Ar-ge Ücret Bildirim raporunda asgari geçim indirimi tutarı ve vergi tutarı hatalı listeleniyordu, düzeltildi.

2

WINHR-18784

Bordro Plus

Bordro
 Sosyal Sigorta Bildirgeleri - Aylık Prim ve Hizmet Belgesi

31 Gün Çeken Ayda Kısmi Ar-geli Çalışan Personel İçin Aylık Prim ve Hizmet Belgesi Alındığında 5510 İndirim Kanunu Satırında Eksik Gün Çalışma Nedeni Gelmiyor.

31 gün çeken ayda kısmi Ar-geli çalışan personel için Aylık Prim ve Hizmet Belgesi alındığında 5510 indirim kanunu satırında eksik gün çalışma nedeni listelenmiyordu, düzeltildi.

3

WINHR-18800

Bordro Plus

Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri - Aylık Prim ve Hizmet Belgesi

Ar-geli Personelin Aylık Prim Ve Hizmet Belgesinde 30 Günlük Bildirimi Olmasına Rağmen Eksik Gün 1 Geliyor.

Eksik gün nedeni seçilmiş ve Ar-ge kapsamında çalışmış personeller için Aylık Prim Hizmet Belgesinde indirim kanunu bazında 30 günlük bildirim yapılmasına rağmen eksik gün sayısı 1 geliyordu, düzeltildi.

4

WINHR-18832

Bordro Plus

Sicil Yönetimi
  Tanımlar - Sicil Kartları

Sicil Kartı İzin Bilgileri Ekranında Hakedilen Kolonuna Manuel Veri Girişi Engellenmelidir.

Sicil Kartı İzin Bilgileri ekranında Hakedilen kolonuna manuel veri girişi yapılması engellenmiştir.

5

WINHR-18269

Bordro Plus

Bordro
  Sosyal Sigorta Bildirgeleri - Aylık Prim ve Hizmet Belgesi

Aynı Ay İçinde Üç Kere İşyeri Değişikliği Yapılan Sicilde Aylık Prim Ve Hizmet Belgesinde Ay İçinde İşe Giriş Tarihi Ve İşten Çıkış Tarihleri Yanlış Gelmektedir.

Aynı ay içinde üç kere işyeri değişikliği yapılan sicil için Aylık Prim Ve Hizmet Belgesinde Ay İçinde İşe Giriş Tarihi ve İşten Çıkış Tarihleri yanlış geliyordu, düzeltildi.

6

WINHR-18368

Bordro Plus

Sicil Yönetimi

 Kayıtlar - İşten Çıkış Kayıtları

Kıdeme Dahil Olup İhbara Dahil Olmayan Ek Ödeme,Sosyal Yardım Tutarları İşten Çıkış Kayıtları F9 Menüdeki İhbar Tazminatı Raporunda Günlük Ek Ödemeler Toplamına Yansıyor ve İhbar Tazminatı Tutarı İşten Çıkış Kaydında Hesaplanan Tutardan Farklı Geliyor.

Kıdeme dahil olup ihbara dahil olmayan ek ödeme, sosyal yardım tutarları işten çıkış kayıtları F9 menüdeki İhbar Tazminatı raporunda Günlük Ek Ödemeler toplamına yansıyor ve ihbar tazminatı tutarı işten çıkış kaydında hesaplanan tutardan farklı geliyordu, düzeltildi.

7

WINHR-18863

Bordro Plus

Bordro
Kayıtlar - Dönem Bilgileri

Tiger Hr Entegrasyonu Olan Bordro Plus'da Dönem Güncelleme Yapıldığında Puantajlar Güncellenmemektedir.

Tiger Hr entegrasyonu olan Bordro Plus'da dönem güncelleme yapıldığında puantajlar güncellenmiyordu, düzeltildi.


Saygılarımızla,

<